Zetor si vybral ČMIS jako jednoho z partnerů pro digitalizaci

Pravděpodobně netřeba tohoto legendárního českého výrobce traktorů dlouze představovat. Společnost s více než 75letou tradicí, během níž prodala více než 1,3 milionu traktorů do celkem 136 zemí světa, si dlouhodobě udržuje napříč kontinenty vynikající reputaci. ZETOR od roku 1946 přichází s vlastní koncepcí produktů, které se mohou pochlubit vysokou spolehlivostí, odolností a nízkými provozními náklady. Společnost neustále kráčí s dobou a usiluje o inovace v mnoha různých segmentech.  

Jednou z oblastí, na kterou se firma ZETOR TRACTORS v loňském roce rozhodla vsadit, je digitalizace. Pro tento strategický záměr hledala vhodné partnery a jedním z nich se stal ČMIS. Náš Senior Business Development Manager Radek Votruba spolu s manažerem IT oddělení v ZETORU panem Kubíčkem vytvořili plán, který vedl k tomu, že dnes běží vybrané IT systémy a data ZETORU v cloudu.

Cílem společnosti bylo zlepšení infrastruktury nejen ERP systémů, ale i dalších IT služeb, které pro ZETOR představují klíčové základy. Doposud se firma spoléhala na řešení ERP v on-premise, které však postrádalo potřebnou flexibilitu vzhledem k růstu firmy. Konzultace s ČMIS a oboustranná důvěra vedly k tomu, že konečná volba padla na cloudové řešení. 

Převedení klíčových systémů do cloudu mělo pro ZETOR jasný význam – oprostit se od nutnosti zabývat se vlastní infrastrukturou a veškerý dohled nad ní přenechat na ČMIS. Tato inovace společnosti dle vlastních slov „rozvázala ruce” a umožnila, aby se IT oddělení v ZETORU mohlo plně soustředit na digitalizaci, a hlavně podporu businessu. Potřeby businessu se za poslední roky typologicky zásadně proměnily. Zatímco dříve věnovali IT specialisté ZETORU pozornost především interním klientům, nyní jejich pomoc využívají spíše externí klienti formou aftersales podpory či služby pro dodavatelský řetězec. Pro takový segment zákazníků přináší cloudové řešení jednoznačný benefit v podobě dostupnosti služeb napříč světem.

Spolupráce se ČMIS tak pro ZETOR znamená značné zjednodušení vlastní agendy a možnost plně následovat svůj strategický plán, který si v minulém roce vytyčila.

 

Jak spolupráci hodnotí zástupce společnosti ZETOR?

„Profesionální a rychlý přístup ČMIS umožnil dodat našim službám potřebnou elasticitu, získat lepší redundanci, vysokou spolehlivost i bezpečnost. Zároveň jsme velmi spokojení s osobním přístupem Radka Votruby i dalších kolegů společnosti ČMIS. Jedinou nevýhodu současného řešení jsme s kolegy objevili v tom, že už se nemůžeme těšit z nově objednaných serverů pro naše ON PREM řešení – ale tak s tím se naučíme žít ” dodává se smíchem Antonín Kubíček, manažer IT oddělení společnosti ZETOR TRACTORS.

Přidejte se k našim spokojeným zákazníkům

Přečtěte si další studie

Hosting ERP SAP HANA pro našeho klienta Metalcom

Přečíst studii

Klient ve vendor-lockinu? Dokázali jsme pomoct, i když jsme neviděli do interního systému a ušetřili miliony

Přečíst studii

Kompletní managed IT infrastruktura pomáhá rozvoji businessu v Euromedii

Přečíst studii
Více studií

Aby vaše IT fungovalo jak má, ozvěte se ČMIS.

* Vaše kontaktní údaje jsou u nás v bezpečí
Děkujeme, za Váš zájem. Poslali jsme Vám email.
Při odesílání formuláře se něco pokazilo.