Pomohli jsme PRESCO GROUP ušetřit peníze za licence Office 365 a zrychlili jejich systém o 50 %

PRESCO GROUP je výrobcem a prodejcem originálních kalendářů a diářů, knih a dárkového sortimentu. Má výhradní licence na produkci papírenského a dárkového zboží, například Alfons Mucha Foundation, Krteček, Josef Lada a Malý princ. Společnost rovněž vyrábí kalendáře a diáře na zakázku a každoročně vydává katalog s více než 600 tituly.  

Kromě papírenského sortimentu se PRESCO GROUP v roce 2013 zaměřilo také na ten školní. Se svou úspěšnou značkou aktovek, batohů a dalších školních doplňků BAAGL má nyní významný podíl na trhu v České republice, ale i v okolních zemích, konkrétně na Slovensku a v Maďarsku. Originální návrhy z ryze českého designového studia již daly vzniknout nejedné povedené kolekci.

Poslední, ovšem neméně významnou, je pak knižní značka Ella & Max. Tato edice se snaží především o to, aby z výběru titulů, jejich obsahu i grafického a výtvarného zpracování byla cítit láska ke knihám a čtení. A také chce motivovat malé i větší čtenáře k poznávání světa prostřednictvím knížek.

MS Office jsme poskytli bez marže a zařídili prémiovou podporu

V první fázi spolupráce jsme společnosti PRESCO GROUP poskytli 75 licencí na osvědčené nástroje Microsoft Office 365, využívá pro svůj denní chod. ČMIS je nakupuje coby přímý partner Microsoftu nejlevněji na trhu a prodává je bez marže. Úspory v tomto případě tak činili přibližně 30 tisíc korun ročně. Dle své velikosti mohou ale firmy ušetřit statisíce až miliony korun. Klient si k tomu objednal ještě naší prémiovou podporu – ČMIS má totiž přímé napojení na inženýry Microsoftu a může tak rychle vyřešit i komplexní problémy.

Přechod do cloudu od ČMIS? Vyladili jsme IT systém a zefektivnili jej o 50 %

Ve druhé fázi v PRESCO GROUP přecházeli z vlastní infrastruktury do cloudu od ČMIS. Trápil je MS SQL Server, jehož nastavení se podepsalo na fungování provozního systému Helios Orange. ČMIS jej po prvotní analýze dokázal zrychlit o 50 %.

V PRESCO GROUP rovněž vnímají jako velkou přidanou hodnotu to, že mají na drátě vždy dostupný tým lidí – mají tak jistotu, že se o ně vždy postará odborník ze ČMIS. Klient měl dříve malý tým, a tím i malou zastupitelnost. Tato starost mu však díky ČMIS odpadá a nemusí tak na rutinní operace a údržbu infrastruktury vyčleňovat lidi, kteří se věnují samotnému byznysu. V ČMIS totiž nepřinášíme jen kvalitní infrastrukturu, ale především komplexní službu s hotline 24/7 a reakční dobou do 5 minut, expertním know-how v oblasti IT architektury a optimalizace databází.

Úspory nejen v rámci IT systému, ale rovnou za celou serverovnu

Pro migrace do cloudu od ČMIS se klient rozhodl ve chvíli, kdy se měl stěhovat do nových kanceláří. Do nich původně plánoval přesunout i celou serverovnu, nakonec ale od záměru upustil. V nových kancelářích PRESCO GROUP tak již žádné servery nenajdete. Klient tak ušetřil čas při stěhování, samotný kancelářský prostor i náklady za experty, kteří by se o servery museli starat, případně je pravidelně vyměňovat za modernější hardware.

Díky stěhování se navíc celý proces významně urychlil – od počáteční analýzy, návrhu konkrétní architektury a migrace až po finální řešení uběhl pouhý měsíc. Celková doba migrace byla přitom pouhý týden. ČMIS tak ukázal flexibilitu v dodání požadovaného řešení, kterou dnes vyžadují i velké firmy.

Jak spolupráci s ČMIS hodnotí Presco?

„Přechod s ERP Helios Orange do cloudu jsme dlouho odkládali z mnoha důvodů. Zpětně však mohu říct, že to byla v tomto případě chyba a současně škoda, že jsme ČMIS neznali dříve. Stabilita, rychlost, bezpečnost a zálohování je zcela na jiné úrovni, než jsme mohli na on-premise řešení provozovat a podpora, ruku v ruce s rychlostí odezvy jejich týmu je prostě úžasná. Vše běží naprosto hladce a bez jakýchkoliv nutných zásahů a správy z naší strany, díky čemuž se můžeme věnovat více našemu rozvoji.”
Lukáš Jenč, IT Manager Presco Group
https://www.presco.cz

Přidejte se k našim spokojeným zákazníkům

Přečtěte si další studie

Hosting ERP SAP HANA pro našeho klienta Metalcom

Přečíst studii

Klient ve vendor-lockinu? Dokázali jsme pomoct, i když jsme neviděli do interního systému a ušetřili miliony

Přečíst studii

Kompletní managed IT infrastruktura pomáhá rozvoji businessu v Euromedii

Přečíst studii
Více studií

Aby vaše IT fungovalo jak má, ozvěte se ČMIS.

* Vaše kontaktní údaje jsou u nás v bezpečí
Děkujeme, za Váš zájem. Poslali jsme Vám email.
Při odesílání formuláře se něco pokazilo.