Kompletní managed IT infrastruktura pomáhá rozvoji businessu v Euromedii

Euromedia Group a.s. z knižní divize skupiny Rockaway, Knižní Holding, a. s. je největším a nejsilnějším subjektem podnikajícím v rámci knižního trhu v České republice. Euromedia ročně vydává přes 700 nových titulů a zaštiťuje tradiční nakladatelství jako jsou Odeon, Ikar či Knižní klub. Pod značkou Luxor provozuje 40 knihkupectví po celé České republice.

 

Požadavek klienta: rychlejší služby pro zákazníky, růst businessu, konsolidace a příprava IT infrastruktur na nové projety

 

Euromedia čelila několika náročným výzvám současně. Původní poskytovatel služeb datového centra neměl dostatek zkušeností s provozem tak velkých databázových systémů, které Euromedia potřebovala. V první řadě bylo nezbytné zvýšit výkon databází MS SQL především pro informační systém Helios Green. Současně Euromedia plánovala implementaci moderních informačních systémů a portálů B2C, B2B, logistiky a automatizovanému skladu. Na takový rozsah projektů  nebyla IT infrastruktura připravena a interní IT oddělení bylo zavaleno požadavky na správu stávajícího rozsáhlého prostředí. Úkolem tedy bylo konsolidovat stávající IT, uvolnit ruce internímu IT oddělení a připravit infrastrukturu pro nové rozvojové projekty.

 

Jak na to? Managed IT infrastruktura v ČMIS Cloud

 

Podařilo se nám navrhnout architekturu, zmigrovat SQL Servery a související ERP Helios Green v rekordním čase, hlavně díky bohatým zkušenostem a využití stejných stavebních prvků, které ČMIS používá při provozu HeG i pro desítky dalších zákazníků.

Konsolidace stávajícího IT prostředí zahrnovala zejména vstupní analýzu, tj. sestavení dokumentace, návrh maintenance, monitoring a backup plánů, revizi security a licenční audit.Vzhledem k vysokému počtu systémů byla migrace do ČMIS Cloud rozdělena do 4 fází a trvala 3 měsíce, během kterých spolu musely komunikovat systémy v původním i novém cloudu.

 

Infrastrutkura pro nové projekty B2C, B2B, logistiku automatizovanému skladu tak mohla být vytvářena dle sestavených best-practises: v bezpečném, vysoce výkonném a především trvale udržitelném prostředí ČMIS Cloud.

 

Nad rámec špičkových infrastrukturních služeb pro více než 100 serverů získala Euromedia také kompletní managed prostředí:

 

●     Pečlivá dokumentace a Správa operačních systémů Windows i Linux

●     Proaktivní 24/7 monitoring s reakční dobou 5 minut

●     Pokročilé backup a disasterrecovery plány

●     SQL Server Performance tuning

●     Best-practise security framework

  

A jak spolupráci hodnotí klient – IT ředitel Jan Kuneš?

“Skvělé produkty musí být postaveny na kvalitním technologickém zázemí. Ve spolupráci s experty z ČMIS jsme optimalizovali výkon SQL databází, připravili IT na nové projekty a zvýšili kybernetickou bezpečnost. Oproti rokům, kdy firma zažívala výkonnostní problémy aplikací s dopadem na prodej a zákazníky,  se nyní můžeme v klidu soustředit na náš business.”

Jan Kuneš, Director OfInformation Technology at Euromedia Group.

Přidejte se k našim spokojeným zákazníkům

Přečtěte si další studie

Hosting ERP SAP HANA pro našeho klienta Metalcom

Přečíst studii

Klient ve vendor-lockinu? Dokázali jsme pomoct, i když jsme neviděli do interního systému a ušetřili miliony

Přečíst studii

Kompletní managed IT infrastruktura pomáhá rozvoji businessu v Euromedii

Přečíst studii
Více studií

Aby vaše IT fungovalo jak má, ozvěte se ČMIS.

* Vaše kontaktní údaje jsou u nás v bezpečí
Děkujeme, za Váš zájem. Poslali jsme Vám email.
Při odesílání formuláře se něco pokazilo.