Hosting ERP SAP HANA pro našeho klienta Metalcom

Klientovi METALCOM hostujeme ERP SAP HANA u nás v CLOUDU a zajistili jsme mu spolehlivé a výkonné řešení za rozumnou cenu

METALCOM Kutná Hora, a.s. je tuzemský velkoobchod s 25letou zkušeností, který se specializuje na dodávky spojovacího materiálu pro průmyslovou výrobu, montáže, stavebnictví a poskytování služeb. Společnost se proslavila svou vysokou úrovní péče o zákazníka a snahou poskytnout nejlepší možný servis a podporu. METALCOM Kutná Hora a.s. je tak považován za jednoho z nejvýznamnějších hráčů na trhu s kovovými výrobky v České republice. Spolehlivý systém řízení jakosti, kvalitní výrobky a servis ale poskytuje také odběratelům na Slovensku a v Polsku. Kromě standardních výrobků dodává atypické výrobky pro sériovou výrobu podle technické dokumentace a individuálních potřeb, speciální sety a kompletace.

Nová technologie – příležitost pro IT Metalcomu

Společnost Metalcom dříve provozovala svůj informační systém SAP na méně výkonné infrastruktuře, což pociťovali i samotní uživatelé. To bylo hlavnímim impulsem METALCOMu ke změně. Navíc jednotlivé části dodavatelského řetězce používaly odlišné technologie a technická omezení v rámci svých vnitřních politik.

Ve společnosti si tak určili, jaké mají požadavky na budoucí IT infrastrukturu a její výkon. Ve ČMIS jsme klientovi nabídli moderní technologie, výkonné a bezpečné serverové řešení.

Metalcom dostává výkonnou technologii od ČMIS

Analyzovali jsme požadavky klienta a navrhli výkonnou technologii, která plně odpovídá požadavkům pro pohodlnou práci s informačním systémem SAP. Hardware je od výrobce Dell s virtualizační technologií VMWare, která nabízí vysokou dostupnost a flexibilitu. Pro operační systém byl zvolen SUSE Linux Enterprise Server, který se stará o spolehlivé a bezpečné řešení. Díky unikátnímu partnerství se společností SUSE na úrovni „MANAGE Sapphire Accredited Partner“ jsme pomohli zákazníkovi s dodáním a integrací služby SUSE Linux Enterprise Server for SAP Applications v rámci ČMIS Cloud. Zákazníkovi jsme poskytli pomocnou ruku od úvodní konzultace a dodání potřebných licencí SLES až po implementaci a komplexní nastavení řešení.

Pro zajištění včasného zálohování dat, jsme implementovali systém Veeam Backup& Recovery do geograficky odděleného datacentra. Za ČMIS se tedy jednalo o pořízení konkrétního serveru s výrazně lepšími parametry a výkonem a o přípravu virtuálních serverů. Migraci samotnou provedla společnost Sabris jako nový implementační partner.

ERP systém SAP S/4 Hana jede dvojnásobnou rychlostí

Společnost ČMIS navrhla a instalovala novou infrastrukturu pro ERP systém SAP S/4 Hana ve společnosti Metalcom s ohledem na jejich cíle a potřeby. Díky vlastnímu dedikovanému serveru s vysokými parametry kvality a výkonem, tak klient získal nejen vyšší míru nezávislosti, ale také plný přístup k našim službám, jako je helpdesk, 24/7 monitoring a přístup k našim odborníkům na Windows, SQL atd.

Rychlý přístup k datům díky novému hardwaru od ČMIS

Migrace probíhala ve spolupráci s implementačním partnerem Sabris, kdy ČMIS připravil prostředí pro hosting ERP SAP HANA, zatímco Sabris prováděl samotnou migraci. Výsledkem této spolupráce je moderní infrastruktura s vysokými parametry a výkonem, která umožňuje společnosti Metalcom plně využít svůj informační systém SAP S/4 Hana. Rychlý přístup k datům a běh systému SAP je výhodou, kterou ocenili všichni zaměstnanci METALCOMu.

A jak spolupráci hodnotí klient?

“Díky ČMIS jsme získali moderní infrastrukturu, která zajišťuje rychlejší provoz systému SAP S/4 Hana a také spolehlivého IT partnera, který nám pomáhá i v dalších oblastech jako je nepřetržitý monitoring, networking, bezpečnost či licenční optimalizace. Oceňujeme proaktivní přistup ČMIS k dalším návrhům na zlepšení a rozvoj našeho IT.“

Přidejte se k našim spokojeným zákazníkům

Přečtěte si další studie

Hosting ERP SAP HANA pro našeho klienta Metalcom

Přečíst studii

Klient ve vendor-lockinu? Dokázali jsme pomoct, i když jsme neviděli do interního systému a ušetřili miliony

Přečíst studii

Kompletní managed IT infrastruktura pomáhá rozvoji businessu v Euromedii

Přečíst studii
Více studií

Aby vaše IT fungovalo jak má, ozvěte se ČMIS.

* Vaše kontaktní údaje jsou u nás v bezpečí
Děkujeme, za Váš zájem. Poslali jsme Vám email.
Při odesílání formuláře se něco pokazilo.