Jak propojit 15.000 sběrných míst Asekol

Cesta ke snížení nákladů

Asekol je neziskově hospodařící společnost, která organizuje celostátní systém zpětného odběru elektrozařízení. Jedná se o kolektivní systém, kdy tyto služby Asekol poskytuje na základě smluv s jednotlivými výrobci a dovozci elektrozařízení. Při zpětném odběru navíc spolupracuje Asekol s obcemi, prodejci a servisy a je tedy pro něj důležité, aby všechna data jeho klientů a dodavatelů byla v bezpečí, ale zároveň dostupná 24/7. A to mu ČMIS zaručuje.


300 zaměstnanců, 1 000 klientů,
10 000 dodavatelů

Pro Asekol je naprosto klíčová spolehlivost a dostupnost informačních systémů, zároveň ale má velké požadavky na bezpečnost svých dat a hlavně dat svých klientů a dodavatelů. Celkem jich totiž má přes 10 000. Asekol se obrátil na ČMIS, protože potřeboval modernizovat a stabilizovat IT prostředí za rozumnou cenu, ale zároveň kvalitně. Časový finanční plán je možnost, při které není nutná velká vstupní investice. Asekol tedy nemusel investovat do IT infrastruktury miliony korun. Možnost rozložit náklady za předem daných výhodných podmínek Asekolu vyhovovala, a tak tuto nabídku od ČMIS s radostí využili. Díky řešení od ČMIS došlo k výrazné redukci finančních nákladů a počtu IT zaměstnanců, kdy se zároveň zvýšila dostupnost a spolehlivost služeb. Samozřejmostí byla i vyšší bezpečnost. 


ČMIS garantuje bezpečnost
v Datacentru v ČR

ČMIS Asekolu dodal prémiové virtuální privátní servery a privátní cloud, které splňují vysoké požadavky Asekolu. Dále se stará i o nasazování nových technologií, kdy odborníci ze ČMIS mají přehled o těch nejčerstvějších novinkách a mohou je svým klientů doporučit. S těmi nejnovějšími technologiemi může Asekol rychle a kvalitně vykonávat své služby, které pomáhají šetřit životní prostředí. Asekol jako jediná společnost v České republice plní kvóty EU pro sběr elektroodpadu a za rok 2019 sebral 25 619 tun elektra.

Přejděte i vy na ty nejmodernější technologie, které vaší společnosti zajistí bezpečnost dat a stabilitu systémů. Ve ČMIS vám oboje garantujeme, a to za výhodnou cenu. S výběrem nejvhodnějšího řešení vám poradí zkušení odborníci.


Přidejte se k našim spokojeným zákazníkům

Přečtěte si další studie

Hosting ERP SAP HANA pro našeho klienta Metalcom

Přečíst studii

Klient ve vendor-lockinu? Dokázali jsme pomoct, i když jsme neviděli do interního systému a ušetřili miliony

Přečíst studii

Kompletní managed IT infrastruktura pomáhá rozvoji businessu v Euromedii

Přečíst studii
Více studií

Aby vaše IT fungovalo jak má, ozvěte se ČMIS.

* Vaše kontaktní údaje jsou u nás v bezpečí
Děkujeme, za Váš zájem. Poslali jsme Vám email.
Při odesílání formuláře se něco pokazilo.